Hair Protection: як зберегти здорове волосся у сезон з високою сонячною активністю
Спека, висока температура та індекс UV мають вплив не тільки на шкірний покрив але і наше волосся.
Що саме відбувається зі стрижнем волосся:
- втрата, випаровування вологи – адже у складі стрижня близько 15% складає вода
- порушення цілісності стрижня за рахунок руйнування його структури UVA та частиною UVB випромінення; пошкодження та руйнування зв’язків у головному білку стрижня волосся - кератині, який складає – 70-78%)
- освітлення, втрата пігменту – 1% це саме пігмент волосся.
Надлишок впливу шкідливих факторів призводить до сухості та ламкості волосся, стоншення стрижнів, втрати блиску. Крім того, сонячне випромінювання негативно впливає і на шкіру голови, волосяні фолікули, це призводить до появи лупи, себореї та навіть алопеції.
Трихологічна спільнота та перукарі наголошують на необхідності виконання ряду профілактичних дій, які допоможуть зберегти волосся, покращать його стан та вигляд:
- У сезон з високою сонячною активністю бажано використовувати захисні головні убори, особливо, якщо плануєте довготривале перебування під прямим сонячним випроміненням.
- Обмежити використання термічних методів укладки волосся – праски, плойки, часте використання фену без регулювання температури потоку повітря. Влітку, це тільки додатково буде пошкоджувати волосся.
- Скоротіть частоту різноманітних маніпуляцій із волоссям з використанням хімічних засобів. Завивки та фарбування, особливо з агресивними компонентами, перегідролями, аміаком, тощо – у комбінації із надлишком UV вони створюють негативний вплив на стан волосся.
- Домашній догляд потребує особливої уваги. Обов’язковим є використання пом’якшуючих кондиціонерів/бальзамів та масок під час кожного миття волосся. Насичення та живлення стрижнів полегшує перебування волосся у несприятливих умовах. Насичений склад, поєднання активних пептидів для росту волосся та рослинних компонентів, вітамінів є у кондиціонері Pelo Baum, використання якого показано не тільки при станах, що пов’язані з алопецією але і для профілактики втрати, порідіння та пошкодження волосся.
- Захист – той самий випадок, коли використання захисного спрею є необхідним. На ринку існує широкий асортимент засобів, які створюють захисний додатковий шар на поверхні стрижнів волосся. Такі спреї, необов’язково використовувати тільки під час сушіння або укладання волосся, але й кожного дня перед виходом на вулицю. Серед відомих можна обрати такі бренди, як Schwarzkopf Professional, Matrix, СНІ, Tigi Bed Head та багато інших, або проконсультуватись із майстром перукарем.
Що робити, якщо проблема вже є?
Серед методик корекції трихологи розглядають призначення домашнього догляду з високою концентрацією активних компонентів та терапевтичною дією, а також проведення ін’єкційних процедур у зоні шкіри голови.
Препарат з відомою репутацією та терапевтичною дією – філер для волосся DR. CYJ Hair filler – це «швидка допомога» для ослабленого та пошкодженого волосся. Його головна перевага – це крутий склад, який безпосередньо працює у зоні росту волосся та здатен корегувати «поламки» у основних ланках росту волосся, створювати умови для росту здорових та міцних стрижнів.
Гіалуронова кислота із слабкою ретикуляцією забезпечує пролонговану активну дію пептидного комплексу, що входить до складу та є додатковим джерелом зволоження шкіри голови.
Пептиди:
Декапептид-18, Декапептид-28 та Олігопептид-54 – відновлюють основні шляхи росту волосся, стимулюючи утворення нового ембріонального пласту клітин фолікула, через диференціацію епітеліальних стовбурових клітин формують нові клітини волосся та відновлюють роботу шляху WNT / B-катенин.
Нівелюють деградацію клітин фолікулу, та сповільнюють на різних етапах втрату волосся Олігопептид-54, інгібітор ММП2 – Октопептид-11.
За покращення живлення волосяного фолікулу та відновлення мікроциркуляції відповідають Декапептид-10 та Октапептид-2. А додатковий захист пігменту волосся, у тому числі при несприятливому впливі УФ-випромінення забезпечить Олігопептид-71 та знов таки Октопептид-2.
Така розгалужена дія пептидів пов’язана із спорідненістю з декількома рецепторами на поверхні різних клітин шкіри голови. Саме пептидний комплекс забезпечує прицільну роботу із фолікулом та клітинами шкіри голови.
Курс процедур трихолог підбирає індивідуально в залежності від стану волосся, шкіри голови та виразності алопеції або іншого пошкодження. Рекомендована техніка введення – мікроін’єкції на глибину 2-2,5 мм, голка – 31-30 G.
Перевагами препарату є:
- швидка терапевтична дія та результат вже після першої процедури;
- безболісність введення, препарат не пече;
- короткий курс процедур – від 2 до 4 з інтервалом 2 тижні (середній терапевтичний курс);
- відсутність вікових та гендерних обмежень;
- довготривалий стійкий результат;
Препарат є абсолютно дружнім до інших методик, та сміливо може поєднуватись як з топічними засобами так і з іншими ін’єкційними процедурами.